KONFERENCE

Spolupráce ŠKOL a FIREM zaměřená na potřeby ŽÁKŮ

Termín: 19. dubna 2018                                                                                                                     

Místo: Moving Station v Plzni, Koperníkova 574/56, 301 00 Plzeň

Čas: 9:00 – 14:00

Přijměte naše pozvání na konferenci, jejímž tématem bude spolupráce škol a firem zaměřená na potřeby žáků. Doufáme, že využijete tuto jedinečnou příležitost setkat se a pohovořit s klíčovými partnery v oblasti vzdělávání a následného uplatnění na trhu práce – podnikateli, řediteli škol, zástupci státní správy, výchovnými poradci. Kromě zástupců zmíněných institucí se jí zúčastní také žáci středních škol, kteří vystoupí se svými zkušenostmi a dále budou spolu s ostatními zapojeni do diskuze. Věříme, že konference pomůže pojmenovat problémy, vyzdvihnout úspěšné projekty, načerpat inspiraci.

Akce je rozdělena na hlavní, dopolední blok, v němž bude po úvodním slovu věnován prostor krátké prezentaci zástupců škol, firem, žáků a následné diskuzi. Po skončení tohoto panelu bude pro účastníky připraveno občerstvení. Následovat budou dva odpolední přibližně hodinové tematické bloky – PODPORA PODNIKÁNÍ, INOVACE a PRAXE, STÁŽE, EXKURZE. Tyto panely poběží současně, přičemž každý z nich bude, pro možnost absolvovat oba celky, zopakován.

Účast na konferenci je ZDARMA. Harmonogram akce bude upřesněn v průběhu března, očekávaný časový rozsah akce je 9:00 – 14:00. Pro přihlášení využijte formulář umístěný níže. Zájemci o účast na konferenci se musí registrovat nejpozději do 9. dubna.

ŽÁCI

Tato konference rozhodně nebude „o nás bez nás“. Jak vzdělávání, tak studentské programy ve firmách by měly být šité na tělo právě žákům a studentům. Přijďte přímo od nich zjistit, co si myslí, co hledají a co potřebují. 

FIRMY

Pojďte s námi hledat poklad jménem „spokojený zaměstnanec“. Zajímá Vás, jakou podporu potřebují školy? Co zaujme studenty? Příklady dobré praxe nejen ze strany škol, ale i od žáků, budou tématem diskuse. 

UČITELÉ

Co hledají dnešní zaměstnavatelé? Jak by Vám mohli pomoci s výukou? Jaké možnosti mají mladí lidé při studiu? Nejen tyhle otázky budou zodpovězeny na konferenci věnované spolupráci firem a škol.