Studenti využívají zázemí Dronetu

 Rozvíjet spolupráci se studenty, poskytovat jim zázemí a pomoc odborníků – to je jeden z důležitých cílů Dronetu. Jsme rádi, že technicky nadaní studenti tyto možnosti využívají. Moderní strojní vybavení se hodilo například Ondřeji Růžičkovi, studentovi posledního ročníku Střední průmyslové školy elektrotechnické v Plzni. Ten pro svůj projekt potřeboval využít frézku k vyfrézování panelů pro dálkové ovládání dronu.

„Finální produkt je dron – kvadrokoptéra s dálkovým ovládáním. Popis funkce výrobku by byl v tomto případě delší, ve stručnosti ale spočívá v řízení tahu motorů pomocí dálkového ovládání, čímž je možno dosáhnout směrovaného letu. U dronu je samozřejmě počítáno s dalšími funkcemi jako například automatické vyvažování či interní kamera. Dálkové ovládání zároveň slouží k zobrazování video signálu a případné telemetrie dronu.

Ondřej se plánuje se svým výtvorem účastnit celostátní soutěže odborných prací talentovaných studentů českých středních škol (SOČ) a také soutěžního klání v radioelektronice. Práce na projektu ho prý bavila a hlavně mu dala řadu zkušeností. „Především jsem si vyzkoušel kompletní návrh výrobku, od prvního nápadu, přes prototypování, návrh elektrických a mechanických částí a jejich následnou výrobu až po psaní programu pro řídící mikroprocesory. Také jsem se díky tomu seznámil s technologií 3D tisku, podrobnější prací s programem AutoCAD, se zakázkovou výrobou plošných spojů a samozřejmě také s technologií a funkcí dronů.“

  

 

0